اخبار

صفحه اصلی > اخبار > محتوای
مبدل حرارتی هوا می تواند عملکرد تبادل حرارت را بسیار بهبود بخشد
Oct 23, 2017

در پروژه تهویه مطبوع، تعداد زیادی از گرما لوله گالوانیزه حرارت مبدل های حرارتی هوا در فرایند گرمایی و خنک کننده هوا استفاده می شود و لوله انتقال حرارت از ورق آلومینیومی ساخته شده با یک لوله کوچک مسی با قطر 2 تا 8 ردیف لوله. آب گرم و سرد در لوله برای جریان ورودی سرپانتین، هوا در لوله خارج از باله از طریق، در حالی که گرم و یا سرد است. فین بر اساس شکل انتگرال، نوع پنجه دارای نوع صاف، نوع چین و چروک (از جمله آنها بیشترین کاربرد نرم افزار راه راه) و نوع درز باز (مانند نوع درز، نوع شاتر و غیره) است.

ضریب انتقال حرارت حرارتی و ویژگی های مقاومت حرارت مبدل حرارتی هوا با فرم های مختلف پنجه متغیر بود. تعداد زیادی از آزمایشات دریافتند که افزایش مقاومت اصطکاکی در همان زمان که خواص تبادل حرارت خوب به دست می آید، اجتناب ناپذیر است. تحت حرارت داده شده مبدل حرارت مبدل حرارتی و منحنی عامل فن افزایش ضرر فشار ناگزیر به کاهش سرعت هوا و در نتیجه کاهش اختلاف دما بین دیوار هوا و دیوار را کاهش می دهد. ثانيا اکثر مبدلهای حرارتی حرارتي مورد استفاده در پروژه های تهویه مطبوع به طور متناوب تحت شرایط خشک و مرطوب در حال اجرا هستند و انتقال حرارت و ویژگی های مقاومت حرارتی مختلف مبدل های حرارتی مختلف تحت شرایط مرطوب کاملا متفاوت از شرایط خشک است.

بهینه از فیبر خمیده منحنی، به دنبال نوع شاتر مستطیلی، نوع بشقاب کارتن، نوع بشقاب موج دار. از آنجا که لايه لايه اي لايه اي مداوم در لبه مستقيم مانع انتقال حرارت بين مايع و فين مي شود؛ باله موجدار لایه لاکپشتی مداوم و پایدار را تخریب می کند، بنابراین ضریب انتقال حرارت افزایش می یابد و باله شکاف نه تنها لایه لامینر پیوسته و پایدار را تخریب می کند، بلکه موجب ایجاد آشفتگی در کانال جریان می شود. ضریب انتقال حرارت بیشتر افزایش می یابد. کرکره های مربعی و کرکره های منحنی هر دو شکاف باز و فلنج بر روی باله ها برای تقویت اختلالات جریان هوا و افزایش انتقال حرارت هستند. شیار فین شاتر منحنی در طول دیوار بیرونی لوله مس انجام می شود که مزیت آن این است که جریان هوا می تواند توسط یک منطقه بزرگتر از نوع فلنج شاتر به پشت لوله ایجاد شود ، برای کاهش سطح بیدار شدن از پشت لوله مس و تقویت انتقال حرارت.

باله های شکل شکل می تواند عملکرد تبادل گرما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، به خصوص فیبرهای خمیده منحنی می تواند ضریب انتقال حرارت بسیار بالا را تقریبا دو برابر از فیلم موجدار بدست آورد. اما آسیب ناشی از مقاومت نیز بیشتر است و اندازه نفوذ به ارتفاع شکاف بستگی دارد. به عنوان مثال، X1 (پهنای شکاف 1 میلیمتر) مبدل حرارت حرارتی هوا، ویژگی های انتقال حرارت و سایر ارتفاع ها به طور قابل توجهی بهبود نیافته است، اما افزایش ویژگی های مقاومت بیشتر واضح است، بنابراین ارتفاع شاتر باید شدید کنترل شود.

با توجه به تأثیر فاصله فین در انتقال حرارت، غربی، قطر لوله را بررسی کرد. 34 میلی متر، فاصله لوله qi است. 5 میلی متر، فاصله ردیف شرایط 14 نوع ورق باله در 75 میلی متر است. نتایج بدست آمده به شرح زیر است: عملکرد انتقال حرارت مستقل از فاصله بین فین در 4 لوله بود. افت فشار در هر ردیف به تعداد لوله ها مربوط نیست. با این حال، این قانون برای 1 ردیف یا 2 لوله متفاوت است. وقتی که redc> 5000 است، تأثیر جریانهای گردابی موقعیت مهمی را اشغال می کند و تاثیر فاصله بین فین ها می تواند نادیده گرفته شود. وقتی redc <5000، عملکرد="" تبادل="" حرارتی="" با="" کاهش="" فاصله="" فین="" ها="" افزایش="" می=""> وانگ و همکاران آزمایشات همچنین این دیدگاه را تایید کرد، اما همچنین تأیید کرد که گرمایش هوا چند درجه ای و ورق گالوانیزه همان قانون دارند. نتایج نشان می دهد که سرعت هوای بالا و تعداد زیادی لوله به ناحیه گردابی منجر می شوند، بنابراین تأثیر ضریب فاصله فین ها می تواند نادیده گرفته شود.

برای فین نوع بشقاب: در شماره ردیف لوله بزرگتر است، فاصله فین کوچک است، و تعداد Reynolds کم است، تاثیر تعداد لوله ردیف تعداد انتقال حرارت قابل توجه است. وقتی که redc <3000، به="" دلیل="" تاثیر="" لایه="" مرزی،="" فاکتور="" انتقال="" حرارت="" با="" افزایش="" تعداد="" ردیف="" لوله="" کاهش="" می="" یابد="" و="" اثر="" تعداد="" ردیف="" لوله="" بر="" فاکتور="" مقاومت="" اصطکاک="" نسبتا="" کوچک=""> با این حال، زمانی که redc> 3000، اثر انتقال تعداد لوله های ردیف لوله کاهش می یابد.

برای ورق های راه راه: در زیر رینولدز کم تعداد ضریب انتقال حرارت و ضریب اصطکاک هیچ اثری واضح بر روی تعداد ردیف های لوله ندارد و ضریب تبادل حرارتی با افزایش تعداد تعداد لوله ها افزایش می یابد.

برای فیبر شکاف: در تعداد کم Reynolds، ضریب انتقال حرارت شماره ردیف لوله تاثیر قابل ملاحظه ای دارد و فاکتور تبادل حرارت با افزایش تعداد ردیف لوله کاهش می یابد. اثر تعداد ردیف لوله بر فاکتور اصطکاک نسبتا کوچک است.

گوانگژو Jiema گرما تبادل تجهیزات شرکت, با مسئولیت محدودتلفن: +86-20-82249117